"Zlí" slovenskí psi versus Jahňátkov rezort

Autor: Vladimír Hatara | 29.9.2014 o 8:29 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  414x

Príbeh tohto súboja nemá konca-kraja. Strana SMER vymýšľa proti "bojovým" či nebezpečným psom už tri roky stále nové a nové zmierlivejšie varianty stratégie, ktorým však chýba akákoľvek sofistikovanosť a najmä odbornosť – ide o číro politický zámer so snahou tváriť sa, že niečo riešime v prospech občanov, no zároveň tak, aby sa to časti dotknutých občanov nedotklo až príliš, respektíve, aby sa to dotklo čo najmenšej skupiny občanov. V tomto smeráckom lavírovaní ohľadom riešenia agresivity psov možno už dávno čítať neklamné znaky ústupu, ktorý by sa však podľa straníckej centrály nemal podobať na porážku. 

Ústupovú cestu si smeráci pritom kliesnia metódou ľahšieho odporu a teda čo najmenších strát, t.j. cez slušnú neodporujúcu menšinu, od ktorej nehrozí významná strata občianskej a voličskej priazne. Túto menšinu tvorí vskutku iba niekoľko stoviek chovateľov, ktorých pes náhodne či ojedinele niekoho pohrýzol a zároveň si títo občania splnili legislatívnu povinnosť oznámiť to obecnému úradu. A na nich má teraz dopadnúť ťarcha niekoľkých nezmyselných, nič neriešiacich a preto zbytočných byrokratických opatrení podľa nového plánovaného zákona.  
 
 Ide o zdĺhavý boj Jahňátkovho rezortu sprvu proti niektorým vraj „bojovým“ plemenám psov, neskôr proti nebezpečným a nakoniec už iba proti takým, ktorí už niekoho pohrýzli – smerom k nim je teraz namierená prísna ruka zákona z rozhodnutia amatérskych politikov a nimi dosadených úradníkov. Zvláštnym nepochopiteľným spôsobom: nie prevenciou, ale nápravou ex post, t.j. až po pohryznutí. Predstavme si krajinu, v ktorej by neexistovali vodičské preukazy a politici by ich konečne navrhli ako povinnosť– avšak iba pre tých, ktorí už spôsobili dopravnú nehodu ... Presne takáto je myšlienková(?) línia našich súčasných vládnucich politikov vo sfére ochrany obyvateľstva pred hryzúcimi psami. Smiešna až absurdná.
  Posledné návrhy strany SMER a jeho ministerstva sú uvedené – spolu s vecnou kritikou ich návrhu – tu:
 http://hatara.blog.sme.sk/c/363851/v-smere-opat-hviezdia.html
Ten, koho zaujíma celá genéza úsilia strany SMER voči hryzúcim i úplne mierumilovným psom môže postupne čítať tu:

http://hatara.blog.sme.sk/c/340799/Agresivita-psa-sa-neda-riesit-zakonom.html

http://hatara.blog.sme.sk/c/314268/vsetko-o-bojovnosti-a-agresivite-nasich-psov-i-diel-novy-zakon.html

http://hatara.blog.sme.sk/c/314276/vsetko-o-bojovnosti-a-agresivite-nasich-psov-ii-diel.html

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?